Скопје прајд

Ќе се маршира низ улиците – се одржува Скопје прајд

Во Скопје денеска се одржува Скопје прајд, под мототото „Гласни и горди“. Манифестацијата започнува во 17:00 часот со собирање на учесниците во паркот „Жена-борец“. Собирањето ќе трае до 19:00 часот.
Read more

Горди и гласни: Тамара Тодевска ќе настапи на Скопје Прајд 2023

Организаторите на Скопје Прајд соопштија дека годинашното издание ќе се одржува под мотото „Гласни и горди“.
Read more

Скопје Прајд ќе се одржи на 26 јуни под слоганот „Вон ѕидовите!“

Втората Парада на гордоста во Скопје ќе се одржи на 26 јуни 2021 (сабота), во организација на Националната мрежа против хомофобија и трансфобија (НМХТ).
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more