Скот Карсон

Работа од соништата: Гледа натпревари, освојува трофеи и заработува милиони

Третиот голман на Манчестер Сити, Скот Карсон, на шега вели дека ја има најдобрата работа во светот на фудбалот, но ако се погледне сѐ што му донесе преселбата на „Итихад“ во 2021 година, се чини дека таквата изјава не е далеку од вистинат
Read more

Голманот на Сити го повтори ЛШ успехот на Малдини без да шутне топка цела сезона

Искусниот голман на Манчестер Сити, Скот Карсон, го повтори успехот на Паоло Малдини во Лигата на шампионите без никогаш да ја допре топката во актуелната сезона од најсилното фудбалско натпреварување во светот.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more