Скот МекТоминeј

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Шкотланѓанецот од редовите на Манчестер Јунајтед повикува на претпазливост и повторување на прикажаното бидејќи големата победа во Париз ќе биде излишна ако „Ѓаволите“ кикснат дома со Лајпциг.
Read more

Солскјер: МекТоминeј играше со едно око

На шкотскиот фудбалер му паднала леќата од едното око па со ослабен и нерамномерен вид го играл првото полувреме синоќа во Париз.
Read more
реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more