слабеење

Колку јаглехидрати треба да јадете секој ден за да слабеете?

Ако сте поминале некое време барајќи информации за губење на тежината на интернет, веројатно сте наишле на спротивставени ставови за улогата на јаглехидратите во губењето на тежината.
Read more

Кое е најдобро време за вежбање ако целта ви е слабеење?

Оние кои одат во теретана после работа можеби ќе треба да го сменат распоредот.
Read more

8 видови овошје кои се најдобри за губење килограми

Овошјето содржи малку калории и е богато со влакна и витамини. Покрај тоа, ви дава подолго чувство на ситост, па затоа е важно за време на процесот на слабеење.
Read more

Совршениот пијалак за побрзо слабеење веројатно веќе го консумирате

Може да биде тешко да се соберат мотивација и енергија за вежбање. Можеби и сте пробале сѐ – смути пред тренинг, мешавини од протеински прав и суплементи.
Read more

Зошто килограмите се враќаат после диета?

Диетата е еден од „стандардните пакети“ на новогодишните резолуции, како и повикувањето на претпазливост за да се избегне несаканиот јо-јо ефект.
Read more

Како вашите омилени сосови ви го саботираат процесот на слабеење?

Сите сакаме да додаваме мајонез, кечап или некој друг сос во нашите оброци. Сепак, еден експерт откри дека тие можат да направат хаос во вашата исхрана и да додадат непотребни калории.
Read more

Утрински навики што треба да ги усвоите за да слабеете здраво

Како го започнуваме денот е важно од многу различни причини, а експертите тврдат дека одредени утрински навики помагаат и при слабеење и одржување на килограмите.
Read more

Каква риба треба да јадете ако сте во процес на слабеење?

Факт е дека за слабеење, покрај редовната физичка активност, важна е и квалитетната исхрана. Одредени видови риби можат да бидат особено корисни во овој процес.
Read more
play_arrow

Навистина се слабее пет килограми со пешачење секој ден цел месец

Во ново видео на каналот Pro Physique, бодибилдерот и тренер Пол Ревелија детално објаснува за неодамнешниот експеримент во кој додаде 60 минути пешачење во својата дневна рутина во текот на еден месец.
Read more

Најдобрите навики за слабеење што треба да ги пробате

Процесот на губење тежина за некои луѓе е исклучително тежок и напорен. Сепак, можете да го забрзате губењето тежина со примена на помалку драстични навики.
Read more

Пет грешки во исхраната што ве спречуваат да слабеете

Обидот за слабеење на здрав и одржлив начин понекогаш може да биде фрустрирачки процес бидејќи секој поединец има свои уникатни потреби.
Read more

Колку време е потребно за да се ослободите од вишокот килограми?

Кога станува збор за слабеењето, важно е да имате реални очекувања и тоа да го правите на здрав начин, без изгладнување или слични методи кои можат да имаат негативен ефект.
Read more
реклама

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more