слабеење

Пет грешки при готвењето кои можат да ве спречат да ослабете

Ако претпочитате да готвите оброци дома за да изгубите тежина, веќе сте на вистинскиот пат. Сепак, можно е да правите некои грешки кои ќе ви го отежнат губењето на тежината што ја сакате.
Read more

Кое овошје треба да избегнувате да го јадете ако сакате да ослабете?

Доколку сте во процес на слабеење, треба да имате на ум дека не треба да консумирате овошје што содржи големи количини шеќер, бидејќи тоа ќе има контра ефекти.
Read more

Мед и цимет - навистина ли помагаат во губењето килограми?

На социјалните мрежи на големо се споделува „магичен“ пијалак кој го забрзува метаболизмот и помага при слабеење, а е направен од мед, цимет и вода.
Read more

Зошто на некои луѓе им е тешко да ослабат?

Научниците со години тврдат дека дебелината не е предизвикана само од прејадување и недостаток на физичка активност.
Read more

Пет грешки поради кои никогаш нема да ослабете

Губењето вишок килограми не е воопшто лесна задача, бара многу труд, труд и упорност.
Read more

Пет начини на кои телото ви порачува да ослабете

Досегашните истражувања потврдија дека прекумерната тежина на различни начини може да го загрози здравјето на луѓето.
Read more

Како најлесно да се ослободите од салото на стомакот?

Натрупувањето сало на абдоменот е еден од најчестите естетски проблеми кај повеќето луѓе, но исто така, ваквото таложење на масти е и нездраво.
Read more

Што е поважно за слабеење: Исхраната или вежбањето?

Иако честопати слушаме дека за слабеење исхраната е важна 70 проценти, а вежбањето 30%, научниците велат дека тоа не е така.
Read more
play_arrow

Со скокање јаже до 30 килограми помалку и одлична форма

Скокањето јаже е потценета вежба, а е еден од најдобрите тренинзи за целото тело.
Read more

Рецепт за слабеење од три состојки што ги имате дома

Може да изгубите до 5 сантиметри во струкот за 7 дена. Овој домашен напиток од само три состојки го забрзува слабеењето.
Read more
play_arrow

Зошто не слабеете иако вежбате?

Сакате да ослабете и поради тоа неуморно вежбате, но резултатите се едвај видливи. Веројатно правите некои грешки, како на пример вежбате на празен стомак.
Read more
play_arrow

Може ли да слабеете со јадење ананас?

Ананасот е вкусно жолто овошје кое има одличен вкус и е омилен додаток за смути или овесна каша, а исто така е неверојатно хранлив. Полн е со есенцијални витамини и минерали.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more