слабеење

Идеален појадок за слабеење: Ги топи мастите и заситува

Ако сте на диета, можеби ќе ви биде тешко да најдете појадок што заситува и истовремено ќе ви помогне да изгубите тежина.
Read more

7 висококалорични намирници што не треба да се избегнуваат при слабеење

Висококалоричната храна обично се вели дека е нездрава и не е хранлива. Вистина е дека консумација на висококалорична храна ќе ја зголеми вашата телесна тежина, но тоа не значи дека е навистина толку лоша.
Read more

5 намирници богати со јаглехидрати што треба да ги јадете ако сакате да ослабете

Иако јаглехидратите имаат „лошо име“ поради нивната висока калорична вредност, тие сепак се неопходни за човечкото тело.
Read more
play_arrow

„Бомба“ од 4 состојки го топи салото на стомакот

Ако сè уште размислувате за слабеење пред летото, треба да го пробате овој напоток од четири состојки кој најмногу помага да го намалите салото од стомакот.
Read more

Колку јаглехидрати треба да консумирате дневно ако сакате да изгубите тежина?

Сите знаеме дека јаглехидратите се важни кога станува збор за слабеењето, но не е секогаш јасно колку треба да јадеме.
Read more

Зошто килограмите се враќаат по неколкумесечно слабеење?

Ако постојано се борите со вишокот килограми и тие упорно ви се враќаат, треба малку повеќе да размислите - што не е во ред?
Read more

Повременото постење делува на слабеењето, но само ако се следи едно правило

Повременото постење е сè попопуларен начин да се обидете да изгубите тежина со прескокнување оброци.
Read more

Истражување вели: Кимчи е тајната зошто Корејците не се дебели

Истражувањето спроведено на 115 илјади луѓе покажа дека консумирањето на оваа популарна намирница трипати на ден може да го намали обемот на половината.
Read more

Адел ја откри рутината со која ослабе 45 килограми

Во 2020 година, Адел изненади со својата физичка трансформација откако ослабе 45 килограми. Таа објасни дека сегашната тежина ја достигнала преку дневна рутина.
Read more

Клучот е во рамнотежата: Колку јаглехидрати треба да се јадат секој ден за да се изгуби тежина?

Пронаоѓањето на вистинската рамнотежа во внесот на јаглени хидрати е клучно за губење на тежината. Сепак, не е најдобро целосно да ги елиминирате бидејќи на вашето тело му ја даваат потребната енергија во текот на денот.
Read more

Како да го забрзате метаболизмот и природно да согорувате маснотии?

Кога зборуваме за слабеење, често на ум ни доаѓа еден термин: метаболизам.
Read more

Трик за време на оброк дополнително помага во согорувањето на мастите

Јадење зеленчук пред јаглехидрати за време на оброците може да ви помогне да изгубите килограми, тврдат јапонски научници.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Read more