слабеење

Како се слабее со правилото 50:50?

Американскиот лекар Џон А. МекДугал го смислил правилото 50:50 со кое многумина успеале побрзо да го намалат вишокот килограми. Во книгата „The Starch Solution“ наведува што тоа подразбира.
Read more

Вежбање и слабеење: 12 правила како да издржите

На луѓето кои имаат проблеми со истрајност кога ќе се зафатат со програми за слабеење и вежбање, најчесто им треба дополнителна мотивација и поголема дисциплина во нивните напори.
Read more

Зошто килограмите ви се враќаат по неколкумесечно слабеење?

Ако постојано се борите со вишокот килограми и тие упорно ви се враќаат, треба малку повеќе да размислите - што не е во ред?
Read more

Адел и Ребел Вилсон за драстичното слабеење: Не те дефинираат килограмите, ти си повеќе од тоа

Адел и Ребел Вилсон имаат едно нешто заедничко: и двете успеаја да ослабат многу, што привлече големо внимание во јавноста.
Read more

Зошто ригорозните диети не успеваат на долг рок?

За да одговориме на ова прашање, прво мора да разграничиме што значи „диета“.
Read more
play_arrow

Девет работи што не сте ги знаеле за диетата и слабеењето

Во новото видео на Gravity Transformation - Fat Loss Experts ќе ви откријат 9 работи за слабеење и диета што не сте ги знаеле.
Read more
реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more