слабеење

Дали воопшто треба да слабеете?

Read more

Грицкањето ви го саботира слабеењето? 4 трика како да му ставите крај

Грицкањето на преостанатата храна, особено храната што вашите деца не сакаат да ја јадат, е нешто по кое многу луѓе посегнуваат за да не се фрли.
Read more

Кој дел од телото најчесто прв го губи салото?

Губењето килограми е често сложено и предизвикувачко патување, но дали некогаш сте се запрашале каде прво се губи салото?
Read more

Дали пиењето маслиново масло секој ден може да ви помогне да слабеете?

Во последниве години, маслиновото масло привлече внимание не само поради неговата кулинарска употреба, туку и поради неговите здравствени придобивки.
Read more

Боровинки - моќно овошје за губење килограми

Слабеењето не е едноставен процес. Меѓутоа, со правилна исхрана и физичка активност, долгорочно може да се постигнат добри резултати.
Read more

Како пиењето кафе наутро може да спречи таложење на масни наслаги?

Уживањето во кафе може да има неколку здравствени придобивки за нашето тело. Покрај тоа што дава енергија и има добар вкус, за многумина стана дел од секојдневните ритуали.
Read more

Зошто јаболковиот оцет е пијалак за согорување на маснотии?

Јаболковиот оцет, кој важи за разновиден еликсир, доби признание за неговите потенцијални придобивки во губењето тежина и намалување на воспалението.
Read more
play_arrow

Стјуардеса стана интернет сензација откако ослабе 100 килограми

Стјуардеса од Австралија стана популарна на социјалните мрежи споделувајќи го своето инспиративно слабеење, откривајќи дека успеала да изгуби 100 килограми.
Read more

Пет причини зошто не губите килограми, а се трудите да слабеете

Иако може да биде примамливо да се свртите кон диети или додатоци кои ќе ви помогнат да изгубите тежина, прво треба да разберете кои фактори на животниот стил може да ви претставуваат предизвик во напорите за губ
Read more

Четири најдобри пијалаци за намалување на мастите од стомакот

Губењето килограми и салото на стомакот може да биде тежок и макотрпен процес.
Read more
play_arrow

Како да видите резултати од слабеењето за еден месец?

Доктор Ентони Балдузи од YouTube каналот Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers го споделува неговото знаење за да им помогне на оние луѓе кои сакаат на здрав и одржлив начин да слабеат и да ја одржат саканата тежина или да го облик
Read more

Три зачини кои ќе ви помогнат да слабеете

Процесот на слабеење може да биде прилично напорен, а најчесто вклучува намалување на калории, напорно вежбање и држење диети. Но, во слабеењето можат да ви помогнат и одредени билки.
Read more
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Руски астролог: Два хороскопски знака ќе паднат на дното по 25 јуни

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more