слабеење

Кога треба да појадувате за да слабеете?

Појадокот често се смета за најважен оброк во денот, а ако е добро избалансиран, може да обезбеди основни хранливи материи и енергија за остатокот од денот.
Read more
play_arrow

Протеински појадок што помага за слабеење

Кога станува збор за слабеење, не е тајна дека одржувањето на квалитетна исхрана е еден од најважните чекори што треба да ги преземете.
Read more

Сезонско овошје што може да помогне за ослободување од надуеност и вишок килограми

Есенските сезонски овошја како јаболката, калинките и кивите можат да имаат двојна улога во решавањето на проблемот со надуеноста, но и со губењето на несаканите килограми.
Read more

Koja суперхрана докажано го забрзува слабеењето?

Многу луѓе се борат со вишокот килограми.
Read more

Наутро или навечер? Научници открија кога треба да вежбаме за слабеење

Можеби утринското вежбање не ви звучи привлечно, но шведски научници веруваат дека тренингот на почетокот на денот е најдобар за слабеење.
Read more
play_arrow

Како се слабее со јадење сендвичи?

Сендвичите станаа незаменлив оброк во модерното време.
Read more
play_arrow

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Често се зборува за тоа како треба да ги елиминирате или намалите јаглехидратите од вашата исхрана за да изгубите тежина.
Read more

Кои вежби топат најмногу калории и помагаат за слабеење?

Ако целта ви е што побрзо да ослабете, веројатно се прашувате кои вежби ќе ви помогнат во тоа.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more