слабеење

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Има многу начини како да ги изгубите вишокот килограми. Сепак, повеќето начини ќе ве остават гладни и незадоволни.
Read more

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Обрнувањето внимание на внесот на шеќер е паметен потег кога се обидувате да изгубите тежина, но правилното внесување на шеќер не е секогаш лесно, бидејќи некои од стратегиите за кои мислите дека може да бидат корисни всушност може да го о
Read more

Како да слабеете без да гладувате?

Сакате да ги согорите наталожените масти, но не ви се допаѓа идејата да поминувате месеци гладувајќи и да не ја јадете вашата омилена храна?
Read more

Брз и евтин напиток за слабеење од три состојки

Доколку сакате да се ослободите од масните наслаги на стомакот, да го забрзате метаболизмот и да изгубите неколку килограми, во тоа ќе ви помогне овој напиток од ѓумбир, магдонос и лимон.
Read more
play_arrow

10 лоши вечерни навики поради кои се дебелеете

Нашата секојдневна рутина најчесто се состои од работи кои сакаме да ги правиме и кои треба/мора да ги правиме. Но, начинот на кој го правиме тоа може да направи огромна промена во квалитетот на живеење.
Read more
play_arrow

Топ 20 јадења со речиси 0 калории

Држењето диета не е воопшто лесно, уште помалку е топењето на сите тие масни наслаги кои го разобличуваат вашето тело. Покрај физичката активност, важно е и каква храна внесуваме.
Read more

Здрава храна што треба да ја избегнувате доколку сакате да ослабете

Кога сакаме добро да се грижиме за нашето тело, првата работа на која помислуваме е овошјето како нискокалорична и здрава храна, јадејќи ја за ужина, па дури и наместо вечера. Ова, сепак, не е важи за секој вид овошје.
Read more

Диета со цвекло - ослабете пет килограми за само една недела

Различни диети или строги режими на исхрана ви нудат намалување на телесната тежина, но многу од нив се базираат на храна што не е достапна за секого.
Read more

Храна што помага при слабеење во текот на зимата

Ако веќе сте ја зголемиле телесната тежина поради намаленото темпо на движење поради ситуацијата со коронавирусот, сигурно се прашувате колку килограми ќе накачите во текот на зимата, кога движењето ќе биде уште
Read more
play_arrow

Паметно слабеење: Како да си ги организирате оброците во денот?

Експертите од Gravity Transformation - Fat Loss Experts споделуваат осум трикови како најдобро да ја организирате содржината на вашите оброци за да слабеете побрзо и поефикасно.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more