слабеење

Едноставен рецепт со лимон го бие глас дека најдобро топи килограми

Лимонот е евтино, лесно достапно овошје, популарно поради своите килунарски и лекотиви својства.
Read more

Намирници кои треба да ги имате во фрижидер доколку се обидувате да ослабете

Доколку се обидувате да ослабете, постојат намирници со кои дополнително треба да го опремите фрижидерот, а се препорачуваат боровинки, ореви, овес, лосос и замрзнат зеленчук.
Read more
play_arrow

Дали треба да вежбате пред или после појадокот?

Оваа дилема отвора дискусии меѓу нутриционистите, фитнес експертите и лекарите со години – дали да вежбате пред или после утринскиот оброк?
Read more

Што да јадете наутро за да се ослободите од салото на стомакот?

Постојат два типа на луѓе, оние кои размислуваат за појадокот уште пред да заспијат навечер и оние кои мораат да се натераат да јадат нешто наутро.
Read more

Пресметајте колку време треба да вежбате за ефикасно слабеење

Пролетта се буди, а со тоа и желбата за физичка активност и поминување повеќе време на отворено. Исто така, се потсетуваме дека потоа доаѓа летото, а со него и деновите поминати на плажа.
Read more

Домашен чај од 4 состојки - голем борец против вишокот килограми

Иако слабеењето е најголемиот кошмар за секоја жена, со овој чај ќе можете да си го олесните слабеењето без да се изгладнувате.
Read more

Сменете ги утринските навики ако сакате да слабеете

Дали некогаш сте помислиле дека вашите утрински ритуали ве спречуваат во намерата да ослабите, иако вежбате и се трудите да се храните здраво?
Read more

Може ли 30-минутно одење во место да согори калории?

Било каква форма на движење во текот на денот може да ве одржи активни. Сепак, дали може да се изгубат калории дома одејќи во место?
Read more
play_arrow

Слабеење со пешачење – полесно отколку што си мислите

Ако сакате да слабеете или да ја одржувате вашата идеална телесна тежина, има полесен начин од макотрпно вежбање.
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more