слабеење

Пресметајте колку време треба да вежбате за ефикасно слабеење

Пролетта се буди, а со тоа и желбата за физичка активност и поминување повеќе време на отворено. Исто така, се потсетуваме дека потоа доаѓа летото, а со него и деновите поминати на плажа.
Read more

Домашен чај од 4 состојки - голем борец против вишокот килограми

Иако слабеењето е најголемиот кошмар за секоја жена, со овој чај ќе можете да си го олесните слабеењето без да се изгладнувате.
Read more

Сменете ги утринските навики ако сакате да слабеете

Дали некогаш сте помислиле дека вашите утрински ритуали ве спречуваат во намерата да ослабите, иако вежбате и се трудите да се храните здраво?
Read more

Може ли 30-минутно одење во место да согори калории?

Било каква форма на движење во текот на денот може да ве одржи активни. Сепак, дали може да се изгубат калории дома одејќи во место?
Read more
play_arrow

Слабеење со пешачење – полесно отколку што си мислите

Ако сакате да слабеете или да ја одржувате вашата идеална телесна тежина, има полесен начин од макотрпно вежбање.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more