случај Монструм

Полицијата го приведе Агим Исмаиловиќ, ќе биде спроведен во Затвор Скопје

Полицијата го приведе Агим Исмаиловиќ, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, откако денеска судот на барање на обвинителството му одреди мерка притвор.
Read more

Притвор за Фејзи Азири и Агим Исмаиловиќ обвинети во случајот „Монструм”

Со одлука на Кривичен совет при Кривичен суд Скопје, од денеска лицата Фејзи Азири и Агим Исмаиловиќ, обвинети во случајот „Монструм” ќе бидат во притвор.
Read more

Одложено рочиштето за „Монструм”

Скопје, 13 ноември 2020 (МИА) – Боледувањето на адвокатот Асмир Алиспахиќ, бранител на дел од обвинетите во случајот „Монструм” го одложи денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилсковото Езеро, во април 2012.
Read more

Припадник на Алфите треба да сведочи во случајот „Монструм”

Read more

Вербални и материјални докази презентирани на рочиштето за „Монструм”

Со сведоци предложени од одбраната денеска во Кривичниот суд Скопје продолжи судењето за петкратно yбиство кај Смилковското Езеро во април 2012 година.
Read more

„Монструм“ продолжува со сведоци на одбраната

Одбраната на обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во април 2012 година, на денешното рочиште ќе ги престави своите сведоци.
Read more

Ново рочиште за „Монструм” во Кривичен суд Скопје

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година.
Read more

„Монструм” продолжува со сведочење на полициски службеник

Со сведочење на полициски службеник кој учествувал во истражната постапка против обвинетите, денеска треба да продолжи судскиот процес за петкраното убиство кај Смилковско Езеро.
Read more

Случај „Монструм“: Возилото „Опел Омега” било пронајдено исчистено

Возилото „Опел Омега”, за кое се претпоставува дека го користиле извршителите на убиството на Смилковско Езеро, било пронајдено исчистено.
Read more

Началник во МВР сведочеше во „Монструм“, како сведок предложен и Миле Јанакиески

Скопје, 26 август 2020 (МИА) – Началникот на Одделението за увид на место на настан при СВР Скопје, Горан Милошевски, е денешниот сведок кој даде исказ во предметот ,,Монструм”, односно неговата поврзаност со возилото „Опел Омега”, најдено
Read more

Судењето за „Монструм“ одложено за 26 август

Судењето за случајот „Монструм“ продолжува на 26 август годинава, откако денешното рочиште е одложено поради најавено отуство на надлежниот јавен обвинител.
Read more
реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more