смартфон

Митови и вистини за полнењето батерија на смартфонот

Просечниот животен век на батеријата на еден смартфон е една до две години, а со правилна употреба може да се продолжи нејзината трајност.
Read more

Купивте нов смартфон? Еве што треба веднаш да направите

Купивте нов телефон, но не можете веднаш да се логирате на Instagram и Facebook пред да го приспособите на вашите потреби. За да не заборавите некое од нагодувањата, ќе ве потсетиме на што најпрво треба да обрнете внимание.
Read more

Nokia враќа два модела од почетокот на векот, цените повеќе од пристапни

Два модели на финската компанија од почетокот на овој век, Nokia 6300 и Nokia 8000, се враќаат на пазарот во модерно руво.
Read more

Ќе купувате нов телефон? Обрнете внимание на овие работи

Дали сакате да купите нов телефон, но не знаете на што треба да обрнете најмногу внимание? Имаме неколку основни совети за вас.
Read more

Не мора да земете кредит за нов телефон: Топ 3 евтини смартфони

Како што флегшип телефоните поскапуваат, така се „распламтува“ и борбата на пазарот за оние поевтините.
Read more
play_arrow
filter

Рендерите за Pixel 5 откриваат детали за смартфонот на Google

Google веќе го претстави Pixel 4A, а сега се чека доаѓањето на Pixel 5 и Pixel 4A 5G.
Read more

BlackBerry смартфоните се враќаат на пазарот

Технолошкиот бренд BlackBerry се враќа на пазарот, а новиот уред се очекува да се појави во 2021 година.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more