снег

Во Берово утрово најстудено, најмногу снег на Попова Шапка

Во Берово утрово е измерена најниска температура во државата од 13 степени Целзиусови.
Read more
play_arrow
filter

Во Грција падна невиден снег: Атина затрупана, затворени и училишта

Read more

Најстудено во Маврови Анови, најмногу снег на Попова Шапка

Најстудено изутрина во државава е во Маврови Анови, каде во 7 часот се измерени -12 степени, како и Попова Шапка со -11, Берово со -10, Крива Паланка со -9. 
Read more

Најстудено во Берово, најмногу снег на Попова Шапка

Најстудено утрово е во Берово со -11 степени, во Маврови Анови се измерени -10, во Крива Паланка – 8, во Битола, Штип и Попова Шапка -7, во Скопје-Петровец, Тетово, Прилеп, Демир Капија, Струмица, Крушево – 6, во Охрид – 5, Скопје-Зајчев Р
Read more

Најмногу снег на Попова Шапка, најстудено во Маврови Анови, Берово, Битола и Скопје

Најстудено утринава е во Берово, Маврови Анови, Битола, Скопје-Петровец, Скопје-Зајчев Рид, каде во 7 часот се измерени минус 6 степени Целзиусови, а најтопло во Дојран со температура од 6 и Гевгелија од 8 степени.
Read more
play_arrow

Хит видео: Како Русин за секунда чисти снег од автомобил

Ретки се оние кои уживаат во чистењето на снегот од возилата на минусни температури. Но, тоа е неизбежна работа која го чека секој возач кој го оставил возилото на снег, особено во студената Русија.
Read more

Најстудено во Маврови Анови, Крушево со најмногу снег

Со -5  степени Маврови Анови изутринава е со најниска температура во државава, по што следат со -4 Попова Шапка, -2 Крушево и со -1 Куманово и Дебар.
Read more

Снег во западните и северните делови, како и на повисоките места

Времето денеска ќе биде облачно со пообилни врнежи (на повеќе места над 25л/м2, а локално и над 30л/м2). Врнежите во западните и северните делови, како и на повисоките места ќе бидат претежно од снег.
Read more
play_arrow

Обилни врнежи на снег во Токио, откажани над 100 летови

Снег го прекри Токио денеска по што беа откажани над 100 авионски летови, а метеоролошката агенција го издаде првото предупредување за обилен снег во градот во изминатите четири години.
Read more
play_arrow

Рекордни врнежи на снег направија хаос во Јапонија

Рекордни снежни врнежи во Јапонија го нарушија копнениот и воздушниот сообраќај во деловите на оваа земја.
Read more

Најмногу снег и најстудено утрово на Попова Шапка

Најмногу снег утринава има на Попова Шапка каде се измерени 88 сантиметри, потоа во Маврово 49, Пожаране 22,  Крушево 19, Гостивар 7, Тетово 5, и Дебар 4 сантиметри.
Read more
play_arrow
filter

Овој град во Русија секоја година е затрупан со снег

Норилск е еден од најстудените градови во Русија, а неговите жители веќе се навикнати на температурите кои се пониски од -30 степени Целзиусови.
Read more
реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Read more