снег

play_arrow

Снегот не е изговор да не се вежба

Наврна снег и се демотивиравте да вежбате? Се вежба дури и на снег. Овие 20-минутни јога вежби ќе ви помогнат да ги опуштите мускулите, ќе ве испотат, а на крајот ќе се чувствувате освежено.
Read more

УХМР: Од утре снег и утрински температури под нула

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди, а на планините повремено ќе провејува снег. Минималната температура ќе изнесува -5 степени Целзиусови, а максималната ќе достигне до 14 степени.
Read more
play_arrow

Снегот ги изненади камилите во Арабија

Снег завеа дури и во пустинските делови на Саудиска Арабија и ги изненади и оние кои најмалку го очекуваа - камилите.
Read more
filter

Снежно невреме во САД, најмалку 21 жртва, милиони домови се без струја

Најмалку 21 лице го загуби животот поради снежно невреме во САД додека милиони се без струја во централниот и јужниот дел на државата.
Read more

Забрана за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка

Поради остатоци од снег на коловозот, забрана за тешки товарни возила и автобуси има на патниот правец Тетово-Попова Шапка. На патот Маврово-Дебар има забрана за сообраќај на тешки товарни возила со приколка.
Read more

Полициски службеници извлекоа шест лица завеани во прилепско

Полициски службеници во соработка со пожарникари денеска извлекоа шест лица од прилепското село Вепрчани, кои поради снежни наноси не можеле да излезат од селото од 13.02.2021, информираат од Министерството за внатрешни работи.
Read more
play_arrow

Масовна снежна битка среде Њујорк

Снежното невреме го завеа Њујорк, но ги развесели њујорчани кои ја направија најголемата снежна битка.
Read more
play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Велат дека градот на конзулите е најубав кога е под снег. Ако некој се сомнева, оваа дронска снимка направена утрово треба да го убеди.
Read more
filter

Снежна идила на една вечер

Фото: Дарко Попов / МИА
Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Големата снежна покривка која наврна во шпанската престолнина предизвика многу проблеми по градскиот живот, па интервенираа покалните пожарникари.
Read more
play_arrow

Неверојатни сцени од Мадрид: Како луѓето му се радуваат на снегот?

Шпанија е зафатена од снежна бура поради што патиштата се блокирани, а властите во Мадрид ги повикаа локалните жители да не ги напуштат домовите, освен во случај на итност.
Read more
play_arrow

Зимска идила во Милано

Во време кога не можеме да патуваме за новогодишните празници, можеме преку технологијата да ја почувствуваме атмосферата во европските метрополи каде владее вистинска зимска идила.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more