социјални мрежи

Три грешки кои ги правите на социјалните мрежи, а можат скапо да ве чинат

Секој од нас има објавено по некој смешен или бесмислен статус од пред неколку години или фотографија којашто не ве прикажува во најдобро светло.
Read more

Дали Џорџ Орвел ќе лајкуваше, твиташе и срцкаше?

Во познатиот роман „1984“, Џорџ Орвел покажа како технологијата, на еден злокобен начин, би можела да се користи во иднината. Што би рекол денес?
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more