сода бикарбона

Како содата бикарбона може да се користи за здравствени цели?

Сода бикарбоната е наменета за употреба во кујната, најмногу за приготвување јадења од печено тесто. Покрај тоа, се користи во домашни работи како што се перење алишта, чистење на бања или отстранување на непријатни мириси.
Read more

Сода бикарбоната како замена за прашок за печиво

Овие намирници имаат широк спектар на намени, па може да се користат како замена за прашокот за печиво.
Read more

Што ако секој ден пиете вода со сода бикарбона?

Речиси и да нема дом во кој нема сода бикарбона. Поради нејзината широка примена, речиси е незамисливо да се живее без оваа евтина намирница.
Read more
реклама

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more