совет за безбедност

Советот за безбедност утре ќе расправа за состојбата со COVID-19

Советот за безбедност на Република Северна Македонија утре со почеток во 11:00 часот во претседателската „Вила Водно“ ќе одржи седница за актуелната ситуација со пандемијата на COVID-19.
Read more

Советот за безбедност во сабота ќе одлучува за вонредната состојба

Скопје, 28 мај 2020 (МИА) – Советот за безбедност во сабота напладне во претседателската вила Водно ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба, потврдија за МИА од Кабинетот на шефот на државата.
Read more
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more