СП 2022

Бекам станa амбасадор на СП во Катар, ќе заработи 150 милиони фунти

Поранешниот британски фудбалер Дејвид Бекам постигна договор според кој ќе стане амбасадор на Светското првенство во Катар, но ќе работи и на промоција на земјата во следните десет години.
Read more
play_arrow

Меси за бразилскиот судија: Секогаш ни прави вака, како да е намерно

Аргентинската ѕвезда е гневен на судијата по победата над Перу во мундијалските квалификациите.
Read more

Квалификации СП 2022: Нови победи на Бразил и Аргентина

По одиграни две третини од јужноамериканските мундијалски квалификации, Бразил речиси го обезбеди настапот на завршниот турнир идната година во Катар, откако синоќа во рамки на 12. коло триумфираше убедливо над Уругвај со 4:1.
Read more

Инфантино: СП во Катар ќе биде како Дизниленд

Претседателот на ФИФА Џани Инфантино изјави оти со оптимизам гледа на Светското фудбалско првенство кое идната година ќе се одржи во Катар.
Read more
play_arrow
filter

Албанските навивачи со шишиња ја сузбиваа радоста на полските фудбалери

Незадоволни што Полска им го урна мундијалскиот сон, албанските навивачи прославата на победничкиот гостински гол ја зачинија со дожд од пластични шишиња. Сега ги очекува драстична казна од ФИФА.
Read more

Германија е првиот квалификант на Мундијалот во Катар

Квалификациите за светскиот собир кој наредната есен ќе се одржи во Катар забрзано галопираат кон крајот, а синоќа го добивме и првиот учесник покрај домаќинот.
Read more
play_arrow

Германија дупло ни се одмазди: Пораз од 4:0

Германија со убедлива победа си заминува од Скопје, одмаздувајќи се за поразот во Дујбург. Македонските фудбалери се соочија со дебакл откако имаа 0:0 на полувреме, а на крајот резултатот гласи 0:4.
Read more

Милевски и Флик ги одредија стартните 11

Селекторите на македонската и германската репрезентација, Благоја Милевски и Ханс-Дитер Флик, ги одредија почетните единаесетмина за вечерашната пресметка во рамките на 8. коло од мундијалските квалификации.
Read more
play_arrow

Убедлива победа на Македонија во Лихтенштајн

После тешкото прво полувреме кога едвај го најдовме патот до мрежата, македонските фудбалери беа далеку поефикасни во вториот дел за конечна победа од 4:0 над аутсајдерот во групата.
Read more

Официјални состави: Милевски со најсилниот тим ќе удри на Лихтенштајн

Селекторот Благоја Милевски се одлучи со формација 4-2-3-1 да истрча вечерва на квалификацискиот натпревар на „Рајнпарк“ стадионот во Вадуц.
Read more
play_arrow

Лихтенштајн и сме го торпедирале, но и нѐ шокирал во 90-та

Со вечерашниот противник на македонската фудбалска репрезентација имаме богата историја на меѓусебни дуели, историја која и нѐ предупредува дека сѐ е можно.
Read more

Катар 2022 - последна станица за Меси и Роналдо, 2026 - зошто да не?

Нема значаен трофеј кој на клупско ниво го немаат освоено, но Мундијалот со неговата Божица на победата е алката која недостасува во кариерата на двата фудбалски генијалци.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more