СП 2022

filter

Победата над Исланд низ објектив

Фото: ФФМ / КСИ / УЕФА
Read more
play_arrow

Француски коментатор стана интернет хит по голот на Србија

Победата на Србија над Португалија предизвика ентузијазам кај неутралните навивачи ширум светот, а особено е интересен коментарот на еден француски новинар.
Read more

Влаховиќ: Едвај чекам да играм на Мундијалот

Српскиот напаѓач и голгетер на Фиорентина уште отсега е нестрплив за настап на Мундијалот кој ќе се одржи дури по една година.
Read more

Роналдо за поразот од Србија: Нема оправдување, но Португалија ќе оди во Катар

Read more
play_arrow

Митровиќ: Сосема заслужена победа, Србија беше подобра

Српскиот фудбалски репрезентативец Александар Митровиќ, кој го постигна победничкиот гол синоќа во квалификацискиот дуел за СП 2022 против Португалија (2:1), ги сподели своите впечатоци од натпреварот.
Read more

Милевски: Фудбалерите ја оправдаа довербата, имаме потенцијал уште да напредуваме

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, е задоволен од изданието на неговите избраници на вчерашниот натпревар со Исланд.
Read more
play_arrow

Радувај се народе, Македонија е во мундијалски бараж

За прв пат во својата фудбалска историја Македонија е блиску до едно Светско првенство, еден Мундијал на ФИФА. Исланд падна во Скопје, Македонија сама си ја испиша судбината.
Read more

Македонските фудбалери вечерва играат за историја

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скопје го пречекува Исланд во последниот натпревар од мундијалските квалификации на кој со победа прв пат во својата историја ќе обезбеди место во бараж за пласман на едно Светското првенств
Read more

Селекторот на Исланд: Ако ја сопреме Македонија, Романија ќе ми должи пиво

На Македонија сигурно нема да ѝ биде лесно в недела, иако еуфоријата е на завидно ниво. Селекторот на Исланд порача дека во Скопје доаѓаат по бодови и по романско пиво.
Read more
play_arrow

Шведска заринка во Грузија, Роналдо без муниција во Ирска

Квалификациските натпревари од четврток на Стариот континент не донесоа нов патник за Катар, но некои репрезентации ги ставија во далеку поповолна позиција пред последното решавачко коло закажано за в недела.
Read more
play_arrow

Бразил извади билет за СП во Катар

Со победата над Колумбија Бразил и математички го завери пласманот на Мундијалот станувајќи четврта потврдена репрезентација по домаќинот Катар, Данска и Германија.
Read more
play_arrow

Фудбалски танц среде Ереван

Луда фудбалска претстава на македонската репрезентација во Ерменија. Пукна петарда, домаќинот тотално надигран и на крајот понижен со високи 5:0 и воедно одмазда за поразот од 4:0 пред три години.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more