СП Катар

Паулу Бенту даде оставка по поразот од Бразил: Морам да одморам

Португалецот Паулу Бенту, веднаш по поразот од Бразил во осминафиналето на Светското првенство во Катар, објави дека ја напушта функцијата селектор на Јужна Кореја, додавајќи дека тоа го планирал уште од септември.
Read more

Јапонскиот селектор им се поклони на навивачите: Ќе бидеме подобри

По поразот на Јапонија од Хрватска во Катар, селекторот на јапонската репрезентација Хаџиме Моријасу им се поклони на навивачите кои патуваа долг пат за да ја бодрат репрезентацијата.
Read more

Нејмар за повредата: Плачев цела ноќ

Бразилскиот напаѓач Нејмар зборуваше за тоа што го доживеа откако се повреди во групната фаза на Светското првенство во Катар.
Read more

Германците во шок: Ова е срамота и целосна катастрофа

Шок и неверување провејува во извештаите на германските медиуми по елиминацијата на националниот тим од Светското првенство во Катар, а дел од вината му ја придаваат на селекторот Ханси Флик.
Read more

Најтажната фотографија од СП во Катар

Фудбалерот Каи Хаверц одигра одличен натпревар во победата на Германија против Костарика, но остана разочаран и покрај тоа што му беше доделена наградата за најдобар играч.
Read more

Австралија ја изненади Данска, оди со Франција во осминафинале

Read more
play_arrow

Шеикот ѝ мавташе на бразилска навивачка, тоа не ѝ се допадна на жена му

Во текот на натпреварот меѓу Бразил и Швајцарија (1:0) дојде до необична ситуација во свечената ложа.
Read more

Сенегал го победи Еквадор и се пласира во плејофот

Репрезентацијата на Сенегал го победи Еквадор попладнево во натпреварот од третото коло од групната фаза на Светското првенство во Катар. Африканската селекција славеше со 2:1.
Read more

Бразил со гол во финишот ја совлада Швајцарија

Бразил ѝ се приклучи на Франција во осминафиналето на Светското првенство во Катар, откако вечерва ја совлада Швајцарија со 1-0 (0-0) и обезбеди пласман на едно од првите две места во групата Г.
Read more

Стојковиќ: Ние очигледно го сакаме потешкиот пат за да стигнеме до целта

Српскиот селектор Драган Стојковиќ не го криеше разочарувањето откако неговата репрезентација денес испушти два гола предност за реми на крајот против Камерун (3-3), но нагласи дека шансите за пласман во осминафиналето на Светското првенст
Read more

Гана ја оствари првата победа во Катар

Фудбалерите на Гана ги задржаа шансите за пласман во осминафиналето на Светското првенство во Катар, откако денес ја совладаа Јужна Кореја со 3:2 (2:0) и ги запишаа првите бодови во групата Х по стартниот пораз од Португалија.
Read more

Mароко ја победи Белгија и направи голем исчекор кон осминафинале

Во вториот денешен натпревар на Светското првенство во Катар, Мароко ја победи Белгија со 2:0.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more