Squid Game

Реалното шоу со најголемата парична награда досега доаѓа на Netflix

Netflix откри дека реалното шоу Squid Game: The Challenge ќе има премиера овој ноември. Премиерата доаѓа 17 месеци откако Netflix го одобри шоуто.
Read more

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Смртоносната игра што го излуди светот во серијата Squid Game стана реалност - на напуштен аеродром во Велика Британија се играше „црвено светло, зелено светло“ со 456 учесници од целиот свет, а последиците за не
Read more

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

О Јеонг Су е 78-годишен актер најпрепознатлив по улогата во телевизиската серија „Squid Game“, за која освои Златен глобус и Еми награда за најдобра споредна машка улога.
Read more

Netflix најави реално шоу засновано на „Squid Game“ со награда од 4,56 милиони долари

Netflix одбира учесници за реално натпреварувачко ТВ-шоу засновано на нивната најпопуларна серија на сите времиња – „Squid Game“.
Read more
play_arrow

Официјално потврдена втората сезона на најпопуларната серија на Netflix

Netflix потврди дека глобалниот хит „Squid Game“ ќе има и втора сезона.
Read more

Креаторот на „Squid Game“ за новата сезона: Човештвото ќе биде ставено на тест

Хит серијата „Squid Game“ на Netflix ќе добие втора сезона, но обожавателите ќе почекаат за новите епизоди.
Read more

Netflix почнa со снимање на втората сезона на „Squid Game“

Една од најпопуларните и успешни серии на Netflix, „Squid Game“, ќе добие втора сезона.
Read more
filter

Ѕвездата од „Squid Game“ призна дека ослабела поради славата

Ѕвездата на „Squid Game“ ХоЈон Џан откри дека ослабела дури 8 килограми за 10 дена додека ја промовирала серијата во САД.
Read more

Ѕвездата на „Squid Game“ ќе го глуми Берлин во новата верзија на „La Casa de Papel“

И покрај тоа што се ближи крајот на хит серијата „La Casa de Papel“, фановите ги воодушеви веста дека во 2023 година ќе излезе серија која ќе го следи животот на едниот од главните ликови, Берлин.
Read more
play_arrow

„Squid Game“ ќе добие втора сезона

Мегапопуларната серија на Netflix „Squid Game“ сепак ќе добие нова сезона, потврди режисерот  Хванг Донг-Хјук.
Read more
play_arrow

Ибра го победи Хаби Ламе во Squid Game предизвик

Дојде денот кога и тиктокетрот Хаби Ламе конечно загуби, а како да не загуби кога пред него се испречи непобедливиот Златан Ибрахимовиќ.
Read more

Криптовалутата Squid Game за неколку дена порасна за 2.300 проценти

Ако сте обожавател кој сака да ја изрази својата приврзаност кон хит серијата „Squid Game“, има добра вест за вас – постои криптовалута за тоа.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more