Србија

Србија: Од денеска задолжителен ПЦР тест за граѓаните на 5 соседни држави

Сите граѓани кои доаѓаат во Србија од територијата на Хрватска, Северна Македонија, Бугарија и Романија од денеска треба да имаат негативен тест за ПЦР, што не е постар од 48 часа, одлучи српскиот кризен штаб.
Read more
play_arrow

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

На познато излетничко место крај реката Ибар непозната особа поставила албанско знаме кое беше тргнато по интервенција на војската.
Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Разлики и сличности на Хрватите и Србите од западна гледна точка.
Read more

Поради COVID-19 во Белград прогласена вонредна ситуација

Градоначалникот на Белград, Зоран Радојчиќ, на предлог на Штабот за вонредни ситуации, донесе одлука за прогласување вонредна ситуација, која стапува во сила денеска.
Read more
реклама

Скарлет Јохансон се омажи по третпат

Read more

Егзодус од Париз: Колони долги вкупно 700 километри за бегство од градот

Read more

Утре има ретка Сина Месечина: Ќе биде среќна за четири хороскопски знаци

Read more

Кога веќе нарачуваш специјален Rolls Royce, направи го ваков

Read more