Стефано Пиоли

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Ибрахимовиќ не беше задоволен што во 61. минута беше заменет со Емерсон Леау на гостувањето кај Наполи, само минута откако домаќините поведоа со 2:1. Наместо Милан со Ибра да брка израмнување, Ибра се пресели на клупата.
Read more

Пиоли: Ибра ќе игра, тој е како лав

Златан Ибрахимовиќ конечно е во составот на Милан и се очекува вечерва да игра против тимот на СПАЛ.
Read more