Стефано Пиоли

play_arrow

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, по победата над Торино во Копа Италија, истакна дека тимот секогаш верува во себе.
Read more

Пиоли: Оганот кој гори во нас ја прави разликата на терен

Со вчерашната победа во последните моменти од натпреварот, Милан, неочекувано за многумина, оди на мини-пауза како лидер во Серија А.
Read more

Пиоли: Еден зрел тим мора да најде начин да се издигне по ваков пораз

Стратегот на Милан е изненаден од лошото издание на неговиот тим кој добрата серија ја прекина синоќа во Лига Европа.
Read more
play_arrow

Ибра бараше измена, го игнорирав – вели Пиоли

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, го пофали Златан Ибрахимовиќ, велејќи дека фудбалерот е професионалец за пример.
Read more

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Ибрахимовиќ не беше задоволен што во 61. минута беше заменет со Емерсон Леау на гостувањето кај Наполи, само минута откако домаќините поведоа со 2:1. Наместо Милан со Ибра да брка израмнување, Ибра се пресели на клупата.
Read more

Пиоли: Ибра ќе игра, тој е како лав

Златан Ибрахимовиќ конечно е во составот на Милан и се очекува вечерва да игра против тимот на СПАЛ.
Read more
реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more