Стојанче Ангелов

Достоинство поднесе иницијатива за одликување на тројца починати генерали, учесници во воениот конфликт во 2001

По повод 30 години од самостојноста на државава, 20 години од започнувањето на вооружените дејствија во 2001 година како и една година од влезот во НАТО, политичката партија Достоинство покрена иницијатива до претседателот Стево Пендаровск
Read more

Стојанче Ангелов: Скандирањето „УЧК” ја разгорува меѓуетничката омраза

Скопје, 30 јануари 2021 (МИА) – Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов денеска на својот Facebook профил силно го осуди скандирањето „УЧК” на
Read more

Ангелов е против добивање државјанство со тројца сведоци

Владата работи на најбрзо можно набавување на вакцините и верувам дека вакцините ќе стигнат благовремено и граѓаните барем ранливите категории ќе ги добијат благовремено, изјави Стојанче Ангелов, в.д.
Read more

Ангелов: Ситуацијата е под контола, обезбедувањето на болниците ќе биде превентивно

До крајот на денот се очекува да се знае колку припадници на полицијата и Армијата ќе бидат потребни за обезбедување на објектите кои ги посочи Министерството за здравство во Акцискиот план. Како што изјави в.д.
Read more

Попладнево седница на Главниот штаб за управување со кризи 

Скопје, 21 ноември 2020 (МИА) – Главниот штаб за управување со кризи денеска во 16 часот ќе одржи седница на која, како што е најавено, треба да се разгледа Нацрт-акцискиот план за борба против пандемијата што го изготвува Центарот за упра
Read more
play_arrow

Ангелов: Ние Македонците сме староседелци од антиката

Стојанче Ангелов синоќа во гостувањето во Канaл 5 телевизија истакна дека според неговото сфаќање Македонците се староседелци на Балканот и потекнуваaт од Античките Македонци.
Read more
play_arrow

Ангелов: Со Апасиев и Петровски дебатираме жестоко, а потоа пиеме кафе

Стојанче Ангелов, познат во јавноста како Генералот, вели дека не сите јавни дебати продуцираат омраза, за што наведе пример со двајца негови противници со кои на ТВ изгледа непријателски, а всушност пред или по дебатата заедно пие кафе.
Read more
реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more