студено

Дали секогаш ви студи? За тоа може да бидат виновни неколку медицински состојби

Сите го имаме оној пријател или член на семејството кој секогаш се жали дека му студи. И во екот на летото имаат ладни раце или нозе и се жалат дека имаат чувтсво како да е зима.
Read more

Зошто на жените им е постудено отколку на мажите?

Научници конечно ја решија мистеријата и одговорија на прашањето зошто на жените секогаш им е постудено отколку на мажите.
Read more

Вечна дилема: Зошто на некои луѓе секогаш им е топло, а на други студено?

Тешко е да им се угоди на сите кога станува збор за температурата во домот или канцеларијата, бидејќи секој има лична перцепција за тоа која е идеалната.
Read more
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more