судија

play_arrow

Доживотно суспендиран судија: Се качил на бина и славел со тимот на кој му помогнал да победи

Холандскиот фудбал оваа недела го потресе скандал во кој судијата Јан Смит (61) направи невиден потег поради кој доби доживотна суспензија.
Read more

И Аргентинец ќе суди на ЕУРО 2024

УЕФА го објави списокот на судии на кои смета за претстојното Европско првенство во Германија, а не него се најде и едно изненадување - судија од Јужна Америка.
Read more

Судиите во Украина пред натпревар ќе одат на полиграф

Легендарниот украински фудбалер Андриј Шевченко воведува неверојатно правило во тамошниот фудбал. Судиите ќе мора да поминат на полиграф пред натпреварите.
Read more

Македонски судија ќе го суди солунско-атинското дерби

Ново признанние за најдобриот македонски судија Александар Ставрев кој доби покана од Грчката фудбалска федерација (ЕПО) да го суди дерби натпреварот помеѓу солунски Арис и атински Панатинаикос.
Read more
play_arrow

Кошаркарски судија среде натпревар ги скина лигаментите

Српскиот кошаркарски судија Александар Глишиќ се здоби со тешка повреда на натпреварот меѓу шпански Тенерифе и латвиски ВЕФ Рига во ЕвроКупот.
Read more
play_arrow

Несекојдневна ситуација во Серија А: Главниот судија го фати грч

Судијата на синоќешниот натпревар од 7. коло во Калчото помеѓу Рома и Фрозиноне, Матео Маркети, доживеа мала незгода при крајот од натпреварот.
Read more

Судиите среде натпревар се откажале, па суделе тренер и играчи

И тоа како несекојдневна ситуација се случила на пријателски натпревар помеѓу чешката Славија и полскиот Раков, играна во Австрија.
Read more

Јовески: Лицата кои беа примени на Академијата за судии покажаа резултати

Државниот обвинител Љубомир Јовески не гледа причина да се фрла сомнеж врз изборот на синот на спикерот на Собранието, Талат Џафери, и сопругата на шефот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Ислам Абази, за обв
Read more

Веб има револуционерна идеја: Од пензионираните играчи ќе прави судии

Хауард Веб по пет години минати во САД се врати во англискиот фудбал, а на својата нова работна позиција повика на промена во начинот на одбирање на судиите.
Read more
play_arrow

Германски судија со лакт удри играч на Карлсруе во среде натпревар

Необична сцена видовме на вчерашниот натпревар од 2.Бундеслига меѓу Карлсруе и Дармштад, а во главна улога беа судијата Александер Затер и домашниот играч Паул Небел.
Read more

Бразилец е првиот ФИФА судија кој јавно призна дека е геј

Бразилскиот судија Игор Беневенуто е првиот реномиран судија кој јавно прозборе за својата сексуална ориентација.
Read more
play_arrow

Судија како шериф: Го нападнаа, па со пиштол им покажа кој е главен

Интересно видео ни доаѓа од Средна Америка каде судија во стил на шериф по фудбалски терен се шета со пиштол.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more