судијка

Историски преседан во Лигата на шампиони

Натпреварот помеѓу Јувентус и Динамо Киев, што ќе се одигра во среда, ќе влезе во историјата на Лигата на шампиони и на фудбалот воопшто.
Read more
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more