Super Mario Bros.

play_arrow

Nintendo објави нов трејлер за The Super Mario Bros. Movie

Во најкраткиот трејлер досега Nintendo покажа како ќе изгледа мачкиниот костим што го носи познатиот водоинсталатер.
Read more
play_arrow

Објавен трејлер за цртаниот „Super Mario Bros.“

Read more
play_arrow

Цел живот погрешно сме играле Super Mario

Милиони играчи погрешно ја играат Super Mario Bros. веќе 37 години, без да знаат дека има многу полесен начин.
Read more

Играта „Super Mario Bros.“ продадена за 2 милиони долари

Read more
play_arrow

Супер Марио слави 35 години – Дали се чувствувате старо?

Ако сте долгогодишен љубител на видеоигри, а веќе сте на возраст да имате деца, голема е веројатноста дека нема да може да ги играте со вашите деца видеоигрите од вашето детство.
Read more
реклама

Кардиолог споделува навика која го спречува создавањето на згрутчувања во крвта

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Кој е човекот кој денеска го мрази цела Хрватска: Ова не му е прв скандал

Read more

Голем неделен хороскоп од 24 до 30 јуни

Read more