Суперкуп

play_arrow

Пике фатен во скандал: За 24 милиони евра договарал Суперкуп во Саудиска Арабија

Голем скандал го потресе шпанскиот фудбал откако беа објавени аудио снимки од разговорите меѓу фудбалерот на Барселона, Жерард Пике, и претседателот на Шпанската кралска фудбалска федерација, Луис Рубиалес, во кои тие преговараат за Суперк
Read more
play_arrow

Откриено зошто полуде Бонучи и сакаше да се тепа

Фудбалерите на Интер го победија Јувентус по продолженијата со 2:1 и го освоија италијанскиот Суперкуп, а до триумфот дојдоа со гол
Read more
play_arrow

Интер триумфираше во 120 минута, кобна грешка на играчот од 12 милиони евра

Интер го освои италијанскиот Суперкуп по тешката и драматична победа од 2:1 над Јувентус. Чилеанецот Алексис Санчес ја донесе титулата кога веќе сите почнаа да се подготвуваат за пенали.
Read more

Фудбалска вечер за уживање: Што попрво да се гледа?

Како ретко кога три вистински дерби натпревари и тоа од различни држави се поклопуваат во иста вечер, па фудбалските фанатици ќе бидат на слатки маки што да одлучат да гледаат.
Read more

Роналдо: Ова е тој Јуве кој го сакаме

Стрелецот на првиот гол за Јувентус во вчерашниот Суперкуп е пресреќен за првиот трофеј сезонава и верува ова е моментот за пресврт на сезонава.
Read more
play_arrow

Јувентус го освои Суперкупот, Елмас поразен

Пирло го доби дуелот со Гатузо за прв пехар сезонава, дуел на кој играше и нашиот Елиф Елмас кој сепак остана со празни раце.
Read more

Гатузо: Пирло ми е другар, но се надевам ќе му ја загорчам вечерта

Вечер се игра италијанскиот Суперкуп помеѓу освојувачот на купот Наполи и шампионот Јувентус во кој битка ќе бијат и поранешните долгогодишни соиграчи од Милан, Гатузо и Пирло.
Read more
play_arrow

Нокаут за црвен картон: Меси првпат исклучен во дресот на Барса

Фудбалерите на Барселона загубија синоќа во финалето на шпанскиот Суперкуп од баскиски Атлетик со резултат 3:2, а еден од најлошите играчи на каталонскиот тим беше Лионел Меси.
Read more

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Реал Мадрид загуби со 1:2 од Атлетик Билбао во полуфиналето од Суперкупот на Шпанија и со тоа остана без финале со Барселона.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more