Суперлига ракомет

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Поранешниот македонски репрезентативец Игор Котески е нов тренер на Голден Арт КЛ7.
Read more
play_arrow

Извлечени групите за новата сезона во ракометната Суперлига

Денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија се направи жрепката за новата сезона во најквалитетната ракометна лига за мажи.
Read more

Ракометното првенство нема да се доигра, познато кои екипи ќе играат во Европа

УО на РФМ на денешната седница одлучи дека нема да има шампион за сезоната 2019/20.
Read more

РФМ одлучи да се прошири Суперлигата

Наредната сезона најдобрата машка ракометна лига ќе брои 16 екипи, дури четири повеќе од прекинатава сезона.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more