суплементи

Кои витамини не треба да ги земате навечер?

Милиони луѓе низ светот секојдневно пијат витамини за да го одржат здравјето и подобрат имунитетот. Но, некои витамини немаат позитивен ефект ако ги консумирате во погрешно време од денот.
Read more

Дали треба да пиеме витамински додатоци во есен? 

Влегуваме во сезоната на студени денови, па какви „есенски“ витамински додатоци ни се потребни? Помогнете им на вашиот ум и тело да се справат со студениот период од годината, стресот и падот на имунитетот.
Read more

Дали си ги фрлате парите на витамини и суплементи?

Витамините, минералите и мултивитаминските додатоци веројатно нема да ве заштитат од рак, срцеви заболувања и смрт воопшто, вели Работната група на САД за превентивна заштита во упатствата објавени во вторникот в
Read more

Дали знаете колку се квалитетни состојките во суплементите што ги користите секој ден?

Со толку многу достапни додатоци во исхраната, може да биде тешко да се знае кои од нив имаат квалитетни состојки.
Read more

Кои суплементи и лекови не треба да ги пиете заедно?

Дури и најчестите суплементи, кои луѓето масовно ги земаат, може да имаат контраиндикации со некои лекови.
Read more

Во кое време од денот треба да пиете магнезиум и од што зависи тоа?

Додека некои суплементи треба да се пијат во одредени периоди од денот, други можете слободно да ги консумирате секогаш кога тоа најмногу ви одговара.
Read more

Правите само штета: Кои суплементи и витамини не треба да ги пиете заедно?

Изминативе две години поминати во пандемија сите работевме на зајакнување на имунитетот, најчесто со намера дека ако се заразиме со ковид и покрај мерките и вакцините, да ја надминеме болеста што побезболно, со ш
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more