сурфање

play_arrow

Австралиец го собори светскиот рекорд - сурфаше повеќе од 30 часа

Австралиецот Блејк Џонстон го собори светскиот рекорд за најдолго сурфање.
Read more
play_arrow

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Градските власти лошо го направиле одводот на вашата маалска улица? Нема проблем, може да се искористи насобраната вода доколку вашиот омилен спорт е сурфање.
Read more

Дрон спаси сурфер од ајкула во Австралија

Неверојатен момент снимен со дрон во водите крај Австралија кога сурфер избегнува напад од ајкула и тоа спасен од дрон.
Read more
play_arrow

Гинисов рекорд: Сурфање на бран од 22 метри

Бразилската сурферка Маја Габеира постави нов рекорд, совладувајќи бран од 22 метри.
Read more