светски рекорд

Птица собори светски рекорд со лет над Пацифик

Една птица неодамна собори светски рекорд за најдолг лет откако го прелета патот меѓу Алјаска и Нов Зеланд.
Read more
play_arrow

Поставен нов светски рекорд на 5.000 метри во Монако

Атлетиката синоќа оствари триумфално враќање за време на Дијамантската лига во Монако.
Read more
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more