свинско

play_arrow

Идеја за ручек: Пикантно крцкаво свинско со зачини

За ручек направете го овој вкусен рецепт од крцкави и зачинети мали парчиња свинско месо кои брзо се подготвуваат.
Read more

Неделен ручек: Свински шницли со зеленчук и моцарела

Целото семејство во кујна! За подготвувањето на овој неделен ручек може да помогнат сите: некој нека лупи зеленчук, друг нека посолува, трет нека реди слоеви...
Read more

Идеја за ручек: Свински шницли во сос од пиво и млеко

Меко и преполно со ароматични зачини - обавезно пробајте свинско месо во овој необичен сос од зеленчук со пиво и млеко.
Read more
play_arrow

Свинско во слатко-кисел сос

Популарно и лесно јадење кое брзо се подготвува и е идеално како за ручек, така и за вечера.
Read more

Идеја за свечен ручек: Роловано свинско со смокви

Овој рецепт лесно се подготвува а јадењето е готово за најмногу еден час. Превкусно свинско месо со неодолив вкус на смокви за необична и посебна арома.
Read more
play_arrow

Свински котлети во сос од мед и лук

Вкусен рецепт за сочни свински котлети со мед и лук со карамелизирани рабови кои се подготвуваат и за помалку од 15 минути. Нема потреба од маринирање на месото, а подготвено на овој начин сепак ќе биде сочно.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more