Тајра Бенкс

4 декември 1973, родена е Тајра Бенкс
filter

Среќен роденден, Тајра Бенкс

Тајра Лин Бенкс (родена на 4 декември 1973) е американски модел, јавна личност, актерка и бизнисменка.
Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Поранешната американска манекенка синоќа го прослави својот 48. роденден, а за таа прилика на својот Instagram профил сподели фотографија која промовира „body positivity“ гордо покажувајќи ги своите облини.
Read more
Спектакуларно враќање: Тајра Бенкс  на насловната на Sports Illustrated Swimsuit

Спектакуларно враќање: Тајра Бенкс на насловната на Sports Illustrated Swimsuit

Тајра Бенкс направи спектакуларно враќање. Магазинот Sports Illustrated Swimsuit ја претстави на насловната страница на новиот број, на кој манекенката позира во жолто бикини.
Read more
Носталгија по 2000-ти: Тајра Бенкс сака римејк на „Coyote Ugly“

Носталгија по 2000-ти: Тајра Бенкс сака римејк на „Coyote Ugly“

Носталгијата по раните 2000-ти е во тренд и Тајра Бенкс сака да заработи на сметка на тоа.
Read more
Тајра Бенкс ќе биде водителка на America’s Got Talent

Тајра Бенкс ќе биде водителка на America’s Got Talent

По заминувањето на Ник Кенон, кој го водеше шоуто од 2009 година наваму, позицијата ќе ја заземе славната моделка.
Read more
реклама