Тајсон Фјури

Што да очекуваме од борбата Фјури - Усик во февруари?

Промоторот на украинскиот шампион Олександр Усик, Алекс Красјук, вели дека веќе договорил нов датум за борба со Тајсон Фјури, а датумот на натпреварот кој треба да се одигра некаде на крајот на февруари, ќе биде
Read more
play_arrow

Фјури и Нгану се соочуваат вечерва, едниот ќе заработи петпати повеќе од другиот

Боксерскиот шампион Тајсон Фјури (35) и поранешниот шампион на УФЦ Френсис Нгану (37) вечерва ќе се борат според боксерските правила во Саудиска Арабија.
Read more
play_arrow

Фјури откачи бидејќи никој не сака да се бори со него

Тајсон Фјури збесна на својот Instagram профил откако сфати дека не може да најде противник за следната борба.  
Read more
play_arrow

Фјури: Пијам 12 пива на ден, не тренирам и не ми е гајле

Тајсон Фјури и Ентони Џошуа треба да боксуваат во јуни или јули во една од најочекуваните борби во тешка категорија во историјата.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more