татко

Седум особини кои децата ги наследуваат од таткото

Многумина тврдат дека децата се копија на еден од родителите, но знаете ли кои особини ги наследуваат од таткото?
Read more

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Жените не се единствените кои поминуваат низ промени кога ќе станат мајки - а татковството засекогаш ги менува машките хормони.
Read more

Како татковците можат да учествуваат во процесот на доење на бебето?

Иако процесот на доење зависи од мајката, тоа не значи дека татковците треба да седат „скрстени раце“ додека мајката го храни бебето.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more