Театар Комедија

Театар Комедија слави 11 години: Објавен репертоарот за март

Овој месец Театар Комедија слави 11 години и 150-та изведба на претставата „Стјуардеси“.
Read more

Атанас Атанасовски: Скопската публика најдобро ме „конта“

Актерот, или како што тој за себе вели – забавувач – Атанас Атанасовски, ѝ е добро познат на македонската театарска публика, како дел од ансамблот на Театар Комедија.
Read more

Што нуди февруарскиот репертоар на Театар Комедија?

Театар Комедија го објави репертоарот за февруари, 2023 година.
Read more

Разрешен директорот на Театар Комедија по вонреден инспекциски надзор

Поради неправилности во работењето, утврдени од вонредниот инспекциски надзор од Министерството за култура, Сашо Ристовски денеска беше разрешен од функцијата директор на НУ Театар Комедија.
Read more

Театар Комедија распиша Конкурс за комедија од домашен автор

Театар Комедија – Скопје објавува Конкурс за избор на комедија од македонски автор со цел да се стимулира жанрот комедија и да се промовираат домашните автори.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more