тегови

Три причини зошто вежбањето со тегови е клучно за слабеење

Вежбањето со тегови, иако често се поврзува со градење мускулна маса, игра клучна улога во процесот на слабеење.
Read more
play_arrow

Какви промени ќе забележите на телото ако почнете да вежбате со тегови?

Без оглед на тоа кои се вашите фитнес цели, кревањето тегови веројатно се наоѓа во некој дел од вашиот фитнес план.
Read more

Вежби со кои ќе постигнете врвни резултати за помалку време

Кога станува збор за вежбање, пристапот кој може да ги постигне истите резултати со помал напор звучи премногу добро за да биде вистинит, но тоа е она што истражувачите го открија анализирајќи ги техниките за веж
Read more
play_arrow

Три вежби што мора да ги направите пред кревање тегови

Правилното загревање на телото пред вежбање со тегови е многу важно, не само за да одбегнете повреди, туку и за максимално искористување на вежбањето.
Read more

Тајната за рамен стомак е во кревањето тегови

Истражувачите од Школата за јавно здравство на Харвард тврдат дека трикот за топење на маснотиите на стомакот е тренингот со тегови.
Read more

Дали е подобро да вежбате кардио пред или по кревање тегови?

Ова е едно од најчестите прашања што клиентите ѝ ги поставуваат на тренерката Стефани Мансур кога ќе почнат да напредуваат во тренинзите.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more