Тексас

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Тренерот на Сан Антонио Спарс, Грег Попович, изјави дека неговиот тим ќе ја игнорира одлуката на државата Тексас за укинување на задолжителното носење маски, нарекувајќи ја одлуката на гувернерот Грег Абот „несериозна“.
Read more

Во Тексас прогласена состојба на катастрофа

Read more
play_arrow

Во Тексас и желките бараат помош поради студениот бран

Необично ладното време во Тексас се одрази и на желките кои се соочуваат со помор.
Read more

Градоначалник од Тексас: Снаоѓајте се како можете, само силните ќе преживеат, слабите ќе загинат

По повод прекинот во снабдување струја и вода поради рекордните снежни врнежи и ниски температири во Тексас, градоначалникот на Колорадо Сити се обратил до граѓаните со зборовите: „локалната власт не е одговорна да ве поддржи во овие тешки
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more