тешка кражба

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Скопје, 5 јули 2020 (МИА) – Во периодот од 19:30 до 21:45 часот вчера, во куќа во Скопје, од страна на непознато лице била извршена тешка кражба.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more