Tesla

Конечно пристигна моќниот Cybertruck на Tesla

Поминаа повеќе од четири години откако Cybertruck на Tesla првично беше претставен во светот, кога неговиот дизајнер Франц фон Холцхаузен го скрши прозорецот на електричниот пикап со метална топка, а сега првите примероци им беа доставени
Read more
filter

Поглед во Cybertruck на Tesla

Конечно Tesla до своите клиенти ги достави првите примероци од долгочекуваниот Cybertruck, најавен уште во 2019 година.
Read more

Германец спиел зад волан додека полицијата ја бркала неговата Tesla

Прилично бизарна приказна ни доаѓа од Германија за возач на електричен автомобил Tesla кој заспал зад воланот и предизвикал полициска потера.
Read more

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Основачот и извршен директор на Tesla Motors, Илон Маск, потврди дека испораките на електричниот камион Tesla Semi ќе започнат на крајот на оваа година.
Read more
play_arrow

Пијан возач заспа возејќи Tesla, автомобилот му го спаси животот

Во Норвешка е снимен немил настан во кој 24-годишен пијан возач заспал додека возел Tesla Model S, а за среќа настанот не завршил трагично.
Read more

Tesla Roadster одложен за 2022 година

Илон Маск соопшти дека новата, втора генерација на Tesla Roadster ќе започне да се произведува следната година, што значи две години подоцна отколку што беше најавено за време на нејзината промоција на крајот на 2
Read more