Tesla

Гужва на Волстрит: Акциите на Netflix пораснаа, Tesla во пад

Read more

Tesla продаде повеќе е-автомобили од VW, Mercedes и Porsche заедно

Германските компании најавија смели планови да се префрлат на производство на електрични автомобили и да се борат против доминацијата на Tesla, но тие всушност уште повеќе заостануваат.
Read more

Волстрит живна, скок на акциите на Tesla

Read more

Tesla оствари рекорден профит во 2022 година

Американскиот производител на електрични автомобили Tesla соопшти дека ја затворил 2022 година со најголем профит откако е основан, и покрај високата инфлација, забавената економија и тешкотиите во снабдувањето.
Read more

Акциите на Tesla вртоглаво паѓаат

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi RS6 или Tesla Model X?

Read more
play_arrow

Ако не е расипан, не го поправај: Дали би возеле автомобил со ваков волан?

Овој вид „волан“ го имавме видено и претходно на тркачки автомобили и вселенски бродови, а сега пристигна во освежените модели на Tesla.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more