Tesla

Повлечени 830.000 Tesla возила: Автопилотот се исклучува секунда пред несреќа?

Американските власти ја прошируваат истрагата за Tesla.
Read more
play_arrow

За колку време се краде еден Tesla автомобил?

Tesla не е единствениот производител кој има проблем со овој вид кражби, тие најчесто се вршат со фаќање сигнали од далечински клучеви, но очигледно и мобилните телефони се покажуваат како ранливи.
Read more
play_arrow

Ѕирнете во гигафабриката на Tesla во Берлин

Фабриката за електрични автомобили на Tesla почна со работа во Берлин, а благодарение на снимките направени со дрон, сега е можно да се види како всушност изгледа Gigafactory.
Read more

Топ 5 најголеми произведувачи на електрични автомобили во 2020

И покрај сè, претходната година беше успешна за произведувачите на електрични автомобили.
Read more
play_arrow

Може да ви падне задниот браник – призна Tesla

Кога сте лидер во нешто, тогаш сте постојано во центарот на медиумското внимание, но уште еднаш се докажа дека лошиот публицитет не е добар публицитет.
Read more
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more