Tesla

filter

Првиот Cybertruck ќе биде испорачан на 30 ноември

Tesla откри дека испораките на долгоочекуваниот електричен пикап Cybertruck ќе започнат на 30 ноември.
Read more
play_arrow

Кој е побрз: Tesla или Audi R8?

Tesla Model S во Plaid издание досега победи широк спектар на тркачи во различни трки за забрзување, од легендарни спортски модели до најдобрите хиперспортски автомобили.
Read more

Tesla Model 3 има нов изглед по Porsche трансформацијата

Model 3 на Tesla годинава ќе биде освежен, но сопственикот на овој автомобил од Масачусетс го направи тоа на свој начин и го подобри изгледот на електричниот модел.
Read more

Инженерите на Toyota ја расклопија Tesla Model Y: Ова е уметничко дело

Најголемиот производител на автомобили ја пофали креацијата на Tesla.
Read more
filter

Irmscher потпишува спортска трансформација на Model Y

Model Y на Tesla можеби не е електричен автомобил со спортски изглед, но има прилично сериозни перформанси. За да го нагласи тоа, германскиот тјунер Irmscher претстави низа визуелни подобрувања кои ќе привлечат внимание.
Read more

Волстрит претпазлив, скокнаа само акциите на Tesla

Индексот S&P 500 падна вчера на Волстрит, додека Nasdaq порасна, по претпазливото тргување бидејќи кварталните деловни резултати на американските компании и банки не беа импресивни.
Read more

Маск продаде акции на Tesla за 3,6 милијарди долари

Директорот на Tesla, Илон Маск, објави дека продал акции на Tesla во вредност од 3,6 милијарди долари, со што вкупната вредност на продадените акции на компанијата се искачи на речиси 40 милијарди долари.
Read more

Tesla Model 3 е најпродаваниот автомобил во Европа во септември

Не чекавме долго електричните автомобили целосно да имаат предност пред моделите на бензин и дизел.
Read more
play_arrow

Кој е побрз: Mercedes AMG CLA 45 S или Tesla Model 3 Performance?

Во новото видео на YouTube каналот Carwow се натпреваруваат два „ѕвера“. Mercedes AMG GLA 45 S развива 490 КС и 660 Nm максимален вртежен момент. Tesla Model 3 Performance исто така развива 490 коњски сили и 660 Nm.
Read more
play_arrow

Tesla Semi камионот одложен за 2022 година

Компанијата Tesla Motors го одложи пристигнувањето на електричниот камион Tesla Semi за наредната година.
Read more
play_arrow

Како изгледа изработката на револуционерните 4680 батерии на Tesla?

Компанијата Tesla  на Twitter објави видео во кое може да видиме како од прилика изгледа изработката на новата батерија 4680.
Read more

Маск: Се обидов да ја продадам Tesla на Apple

Елон Маск изјави дека го контактирал Тим Кук од Apple во врска со купувањето на Tesla од страна на Apple, но Кук одбил, пренесува The Guardian.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more