Tesla

Маск ветува премаз што ќе спречи гребнатини на Cybertruck

Испораките на Tesla Cybertruck се очекува да започнат најдоцна во октомври, иако имаше најави дека тоа ќе биде порано.
Read more

Tesla ги намалува цените за 10.000 евра

Компанијата Tesla ги намали цените на своите електрични возила во голем број европски земји.
Read more

Како се покажа Tesla Model S во зимски услови?

Tesla Model S помина 530 километри на температури меѓу -10 и -5 Целзиусови степени, што е за 16,4 отсто помалку од WLTP рејтингот.
Read more

Зошто поевтинуваат автомобилите на Tesla во Европа и САД?

Илон Маск ги намали цените на своите електрични автомобили на европскиот и американскиот пазар.
Read more

Tesla „тестира“ трпение - Cybertruck нема да стигне наскоро

Масовното производство на електричното возило Cybertruck ќе биде одложено за две години.
Read more

Tesla почнува со масовно производство на најбрзиот автомобил во светот

Read more
filter

Старо-нов хит од Tesla: Како изгледа обновениот Model S?

Новото изненадување од Tesla го носи обновениот модел со бројни новитети.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Хороскопски знаци на кои ќе им се смени среќата со парите во јули

Read more