тестенини

7 висококалорични намирници што не треба да се избегнуваат при слабеење

Висококалоричната храна обично се вели дека е нездрава и не е хранлива. Вистина е дека консумација на висококалорична храна ќе ја зголеми вашата телесна тежина, но тоа не значи дека е навистина толку лоша.
Read more

Италијански специјалитет на денот: Фетучини примавера

Лесен италијански специјалитет што ќе им се допадне на сите - мешавина од тестенини, свеж зеленчук и зачини.
Read more

Три причини зошто водата во која се варат тестенините треба да биде солена

Водата за тестенини треба да има вкус на море. Кога тестенините ќе дојдат во допир со обилно солена вода, ќе ја впијат, а како резултат на тоа тестенините ќе бидат повкусни.
Read more

Како правилно се подготвуваат оризови тестенини?

Се користат во кинеската брза храна, со месо, зеленчук, во слатко-солени сосови, но и во супи. Подготовката е сосема поинаква од онаа на обичните.
Read more
Како да го искористите вишокот сварени тестенини?
play_arrow

Како да го искористите вишокот сварени тестенини?

Сигурно ви се има случено најмалку еднаш да не ја погодите дозата на тестенини со другите состојки за рецептот (сос и други прилози), па ви остануваат сварени тестенини – макарони, шпагети, тагијатели, лингвини – и не знаете што да правите
Read more

Рецепт за фантастични тестенини во сос од авокадо

Ручек што е подеднакво вкусен кога ќе се олади.
Read more

Рецепт за печени тестенини со петминутна подготовка

Секој сака брзи и лесни рецепти, особено во работните денови. Овој рецепт е навистина одличен, бидејќи е брз, лесен и евтин.
Read more

Три најчести грешки што ги правиме кога вариме тестенини

Преварените или лепливи тестенини се кулинарска катастрофа што не може да се спаси ни со најубавиот сос. Затоа е добро да знаете неколку трикови што ќе ви помогнат во кујната.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

За вашиот денешен ручек ви предлагаме да направите вистинско гурманско јадење за кое нема да ви бидат потребни врвни готвачки вештини - тестенини со лосос по рецепт на славниот готвач Џејми Оливер. Уживајте во готвењето!
Read more

За љубителите на пикантни јадења: Тестенини со туна и лута пиперка

Идеален рецепт со тестенини, туна и лута пиперка, за љубителите на пикантни јадења.
Read more

Не мора да се откажете од тестенините: Пет начини да ги направите поздрав оброк

Тестенините се омилено јадење на многу луѓе ширум светот, но бидејќи се извор на јаглехидрати, често се ставаат во категоријата „лоша“ храна и се доживуваат како непријател на слабеењето и витата линија.
Read more

Рецепт на денот: Потпечени тестенини со брокула и панцета

Предлог за лесен и брз лесен оброк со тестенини и зеленчук.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more