тестенини

Идеја за ручек: Тестенини со панцета и со шампињони

Сочни тестенини со панцета и со шампињони, идеален ручек за целото семејство.
Read more

Како до совршено вкусна паста без варење во вода?

Тестенините подготвени без вода имаат многу подобар вкус. Откако ќе го пробате овој начин на готвење паста, никогаш нема да се вратите на традиционалното готвење во многу вода.
Read more

Рецепт на денот: Тестенини во сос од авокадо

Лесен и здрав оброк во текот на летните денови.
Read more

Рецепт на денот: Тестенини со јајца и сланина

Едноставно и вкусно јадење кое брзо се подготвува.
Read more

Тајните на големите мајстори: Како најдобро се варат тестенини?

Варењето тестенини лесно може да тргне наопаку и не е толку тешко да ги преварите, така што наместо вкусни ал денте тестенини да добиеме преварени парчиња.
Read more

Ги кршите шпагетите пред варење? Тоа е еден од „смртните гревови“ според италијанските мајстори

Кој не сака тестенини? Ретки се тие луѓе кои ќе одбијат вкусни потпечени лазањи или карбонара со фусили. Тестенините се убедливо една од првите работи кои учиме да ги готвиме, па да ги научиме правилно основите.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more