TikTok

И Британија забранува TikTok на мобилните телефони на државните службеници

Велика Британија најверојатно денеска ќе објави забрана за користење на TikTok на официјалните мобилни телефони на државните службеници, по другите западни земји кои ја забранија апликацијата што доаѓа од кинески
Read more

Белгија забранува TikTok на официјалните владини мобилни телефони

Вработените во белгиската федерална влада повеќе нема да смеат да ја користат видеоапликацијата TikTok, која е во сопственост на Кинезите, на нивните официјални мобилни телефони, најави премиерот Александар Де Кр
Read more
play_arrow

Зошто некои луѓе јадат портокал додека се тушираат?

Постојат многу работи што можете да ги правите под туш, а кои не вклучуваат туширање.
Read more
play_arrow

Како да се решите од последната црта ѓубре при метење?

Колку пати ви се случило кога го собирате сметеното ѓубре да ви остане една така права црта прљавштина која никако не можете да ја соберете?
Read more

TikTok во САД воведува нови опции за помлади од 18 помалку да го користат

Социјалната мрежа TikTok објави дека ќе им овозможи на американските корисници помлади од 18 години да го ограничат пристапот на еден час дневно, што е една од најрадикалните одлуки во обид да се ублажи употребата на социјалната мрежа од с
Read more

Бајден даде рок од 30 дена сите да го отстранат TikTok од службените уреди

Белата куќа во понеделникот им даде на владините агенции 30 дена да се погрижат повеќе да ја немаат апликацијата TikTok на федералните уреди и системи.
Read more
play_arrow

Како со само 3 состојки да направите евтин лажен кавијар?

На TikTok беше споделен рецепт кој објаснува како се прави „лажен кавијар“, т.е. лажна верзија на луксузното јадење кое стана статусен симбол, а за подготовка ви се потребни само три состојки.
Read more
play_arrow

Тиктокер ги одбра најлошите градови во Европа - Тетово на апарати

Кој е најлош град во секоја европска држава? Оваа тема дојде на ред на профилот на популарниот литвански тиктокер чиј избор предизвика лавина реакции на оваа социјална мрежа.
Read more
play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Еден корисник на TikTok неодамна сподели видео на својот профил во кое наведува дека учи хрватски за да може неговото куче да го разбере.
Read more
play_arrow

Зошто никогаш не треба да ги триете очите?

Ако се чувствувате уморни, веројатно една од првите работи што ќе ја направите е да посегнете со рацете да ги триете очите.
Read more

TikTok призна - неговите вработени можат да одлучат што ќе биде вирално

TikTok за Forbes го потврди она што беше јавна тајна - фактот дека неговите вработени во САД имаат способност да „бустаат видеа за на заедницата да ѝ претстават познати личности и нови креатори“.
Read more
play_arrow

Трик за секогаш свеж и мек путер што лесно се мачка на леб

Сакате да намачкате путер на леб, но кога го вадите од фрижидер тој е тврд? Сите го имаат овој проблем... освен Французите. Нивниот путер дури и останува подолго време свеж. Нормално, имаат стар трик за тоа.
Read more
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more