TikTok

play_arrow

Гордон Ремзи си ја зеде бељата откако на јагниња им рече „кое прво ќе оди в рерна“

Познатиот британски готвач Гордон Ремзи крена доста прашина со својата објава на TikTok каде „бара јагне за во рерна“, а за тоа се огласи дури и ПеТА (Луѓе за етичко постапување со животните).
Read more

Младите сè почесто пребаруваат информации преку TikTok и Instagram

Google објави податоци кои се малку поразителни кога станува збор за гигантот за пребарување на интернет.
Read more

TikTok ќе отстрани некои клипови од фидот на тинејџерите

Во февруари годинава TikTok објави дека работи на нови начини за ограничување на одредени видови содржини врз основа на возраста на корисникот и со тоа подобрување на безбедноста на тинејџерите, а сега се познати повеќе информации за систе
Read more
play_arrow

Три земји кои даваат пари за да се преселите и живеете таму

Лиценцираниот финансиски советник Фреди Фајненс објави видео на TikTok во кое објаснува кои три земји нудат пари за да се преселите и живеете таму.
Read more

Instagram ја продолжува борбата со TikTok: Секое видео станува Reel

Instagram вложува многу напори за да му конкурира на TikTok, а дел од тоа е и новиот потег на социјалната мрежа.
Read more
play_arrow

„Туш за црева“ од 3 состојки - природно решение за запек

На TikTok се шири нов рецепт за здравје, наречен „внатрешен туш“. По бројните вирални трикови кои почнаа да се споделуваат на оваа социјална мрежа, се чини дека најновиот е фокусиран на здравјето на цревата.
Read more
play_arrow

Со 3 состојки направете природен миризлив освежувач на домот

Сите сакаат домот да им има пријатен и свеж мирис. Многумина посегнуваат кон вештачките собни миризи кои често знаат да бидат и иритирачки. Затоа, постојат и природни решенија.
Read more

Facebook планира голем редизајн за да се натпреварува со TikTok

Марк Закерберг и другите претставници на Meta јасно ставаат до знаење дека натпреварувањето со платформата TikTok е нивен приоритет, а сега се познати повеќе детали за тоа како имаат намера да го направат тоа.
Read more

TikTok воведе нови ограничувања за времето на користење на апликацијата

Популарната платформа TikTok воведе нови правила за контрола на времето на користење на апликацијата, како и водич за „благосостојбата“ на тинејџерите кои ја користат.
Read more
play_arrow

Вработен во McDonald's откри како подготвуваат омлет за сендвичи

Човек по име Tizzy Tay на TikTok сподели видео во кое открива како подготвува омлет од McDonald's, собирајќи 3,5 милиони прегледи од објавувањето на видеото.
Read more
play_arrow

Едноставен совет ќе спречи оставање траги од шминка на вашата облека

Трик споделен на TikTok открива како да спречите оставање траги од шминка на вашата облека, а сѐ што ви треба е шише лак за коса.
Read more
play_arrow

Едноставен трик како да го задржите свежиот мирис на облеката по перење

На TikTok може да видите најразлични видеа, со трикови за кои можеби не сте знаеле досега.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more