Том Круз

Том Круз веќе некое време се обидува да ја освои Шакира, таа не е заинтересирана

Веста дека Том Круз и Шакира присуствувале на трката во Формула 1 ги започна гласините за нивната љубовна врска. Сега е познато дека тој веќе некое време се обидува да го освои нејзиното срце, но таа не е заинтересирана.
Read more

Том Круз е најплатениот холивудски актер, заработува 7 илјади долари по изговорен збор

Том Круз е најплатениот актер во Холивуд, а земајќи ја предвид неговата заработка во текот на кариерата, објавена е и сумата што ја заработува по изговорен збор.
Read more
play_arrow

Том Круз изведе невиден каскадерски потфат за новиот филм

Том Круз подготвува уште попредизвикувачки акробации за новиот дел на „Mission Impossible“, а колку и да се опасни, се наведува дека со нивното изведување „ризикува смрт“.
Read more

Том Круз е првиот актер што ќе снима филм во вселената

Минаа две години откако за првпат беше објавено дека Том Круз ќе сними филм на Меѓународната вселенска станица, а сега има и големи шанси за тоа - Том да биде првиот цивил кој прошетал во вселената.
Read more
play_arrow

Најуспешниот филм во 2022 година заработи над милијарда долари

Новиот филм на Том Круз, „Top Gun: Maverick“ глобално заработи над милијарда долари и така стана најуспешниот филм во 2022 година, а воедно и најуспешен филм во кариерата на актерот.
Read more

Мажите признаа дека Том Круз ги расплакал во „Top Gun: Maverick“

Се чини дека долгоочекуваното продолжение на „Top Gun: Maverick“ не урива рекорди само во киносалите, туку и по бројот на мажи кои поради филмот се расплакале.
Read more
play_arrow

Кејт Мидлтон го украде вниманието на премиерата на „Top Gun: Maverick“

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон се појави на лондонската премиера на филмот „Top Gun: Maverick“, а благодарение на елегантното модно издание таа го украде вниманието на црвениот килим.
Read more
play_arrow

Том Круз со хеликоптер слета на црвениот тепих на премиерата на Top Gun

Том Круз имаше спектакуларно пристигнување на светската премиера на „Top Gun: Maverick“ во Сан Диего, а овој 59-годишен актер пристигна на црвениот тепих со хеликоптер и слета на палубата на носачот на авиони USS Midway.
Read more
play_arrow

Новиот трејлер за „Top Gun: Maverick“ ги одушеви обожавателите

Објавен е трејлерот за филмот „Top Gun: Maverick“, продолжение на култниот „Top Gun“ од 1986 година.
Read more

Том Круз повторно вљубен, во врска е со 20 години помлада колешка

Славниот актер Том Круз на Вимблдон вчера беше виден во друштво на актерката Хејли Атвел, со што ги потврди медиумските пишувања дека двајцата се во врска.
Read more

Том Круз ќе снима филм во вселената со Елон Маск и со НАСА

Во партнерство со Елон Маск и со НАСА, славниот актер Том Круз планира да снима филм во вселената, пишува Independent.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more